Masturbácia a oddialenie ejakulácie - funguje to?

Masturbácia a oddialenie ejakulácie – funguje to?

Predčasná ejakulácia podobne ako porucha erekcie je častým problémom mnohých mužov. Vie potrápiť až do takej miery, že kvôli tomuto hendikepu nás môžu opustiť naše partnerky či milenky. Jednou z možností ako jej predísť, je v určitých prípadoch aj masturbácia. Aké sú vlastne príčiny predčasnej ejakulácie? Ako ejakuláciu oddialiť? A je vôbec masturbácia vhodným riešením? Odpovede na tieto otázky nájdete v mojom článku. Plus na záver mám pre vás pár zaručených tipov ako predčasnému „výbuchu“ predísť.

Čo to je masturbácia

Masturbácia, onania, sebaukájanie. Mnoho výrazov pre jedinú vec. Masturbácia je zložená z dvoch latinských slov manus (ruka) a stuprare (hanobiť), a teda doslova znamená ručné hanobenie (znásilnenie). Inak ju môžeme definovať ako:

 • ukájanie pohlavného pudu na vlastnej osobe
 • úmyselné samovydráždenie s cieľom sexuálne sa ukojiť
 • s trochou vtipu je masturbácia pravidelné posilňovanie ľavej či pravej ruky s vedľajším efektom – uspokojením

Masturbácia má inak mnoho pozitívnych, vedecky potvrdených účinkov. Stimuluje hormóny šťastia – endorfíny, zmenšuje stres, zlepšuje metabolizmus, je dobrá ako prevencia problémov s prostatou, pomáha pri nespavosti a mnoho mnoho ďalších pozitívnych efektov. V minulosti bola táto normálna ľudská aktivita doslova na pranieri a ešte aj dnes podľa niektorých výskumov existujú početné skupiny ľudí, ktorí majú kvôli nej silné pocity viny.

Príčiny a problém predčasnej ejakulácie

Predčasná ejakulácia (ejaculatio praecox) je v podstate sexuálna dysfunkcia, pri ktorej nedokážete ovplyvniť svoj výron semena. Zvyčajne sa tak udeje takmer hneď po preniknutí penisu do pošvy, ale sú prípady, kedy ejakulácia prebehne ešte predtým. Nepríjemná situácia, sklamanie u ženy, stres a zahanbenie u muža. Pokiaľ si myslíte, že dokážete ovládať svoju ejakuláciu, gratulujem, patríte k jednému percentu mužov, ktorí to dokážu, pokiaľ to váš prípad nie je, pokračujeme…

Príčiny a problém predčasnej ejakulácie

Príčiny predčasnej ejakulácie sú v podstate dve, psychické a fyziologické. Osobitým prípadom je ich kombinácia pri nedostatku sexuálnych príležitostí alebo nízkej sexuálnej aktivite.

Psychické príčiny

Sú najčastejším dôvodom predčasnej ejakulácie. Sexualita je naozaj zložitá záležitosť a koľkokrát ani sám muž nedokáže spoľahlivo určiť prečo problém nastal.

 • strach z prirýchleho orgazmu – muž počas pohlavného styku neustále myslí na to aby predčasne neejakuloval a tým nastane presný opak – predčasne vyvrcholí a partnerka zostáva neuspokojená
 • traumatizujúce sexuálne skúsenosti – napríklad prísna sexuálna výchova a vnímanie sexu ako „špinavej“ veci može vyvrcholenie vyvolať príliš skoro

Fyziologické príčiny

Fyziologické príčiny zase úzko súvisia s funkciami jednotlivých častí mužského tela týkajúcich sa jeho sexuality.

 • krátka uzdička – miesto, kde sa spája predkožka so žaluďom, ak je príliš krátka, pri erekcii je veľmi napnutá a citlivá (riešením je jednoduchý operačný zákrok)
 • hormóny – ak hladina hormónov kolíše, okrem rôznych iných sexuálnych problémov sa môže dostaviť aj predčasná ejakulácia
 • prostata – ochorenia (zápaly, rakovina) majú priamy nepriaznivý vplyv na ejakuláciu
 • iné zdravotné problémy – cukrovka, skleróza multiplex, vysoký krvný tlak
 • alkohol, drogy, vedľajšie účinky užívaných liekov

Ako oddialiť ejakuláciu

Čo robiť pri predčasnej ejakulácii?

 • komunikácia s partnerkou – v dobrom vzťahu je všetko možné, preberte svoj problém s partnerkou, možno častejší styk povedie k zlepšeniu situácie
 • návšteva lekára – lekár špecialista vám najlepšie poradí a navrhne účinné riešenie na váš problém, stačí len odhodiť zbytočný ostych
 • techniky a cvičenia – tiež určitá forma pomoci, masturbácia je jednou z možností, ďalej Kegelove cviky na posilnenie svalov panvového dna alebo Master – Johnsonova metóda
 • výživové doplnky a lieky – dnes existujú lieky (Priligy), ktoré vám dokážu pomôcť, platí to aj pre výživové doplnky s prírodným zložením (Zerex Extralong)

Je masturbácia riešenie?

masturbácia riešenie predčasnej ejakulácie

Na rovinu. Masturbácia pomôže s problémom predčasnej ejakulácie. Krátkodobo. Je vhodná pre mladých mužov, ktorí sú sexuálne aktívni ešte len krátku dobu. Otázkou však zostáva: ako často masturbovať? Odpoveď v podstate znie jednoducho – masturbujte tak často a toľkokrát koľko uznáte sami za vhodné. Závisí od vašej chute, výdrže a času. Pozor! Nie že sa z toho stane závislosť a náhrada za plnohodnotný sex. Ak ku erekcii a ejakulácii dochádza už len pomocou onanie, treba situáciu urgentne riešiť. Napriek tomu, že masturbácia je úplne normálna a zdravá záležitosť aj pri nej platí: všetko s mierou.

Pár tipov na oddialenie ejakulácie

💡 „Zaručené recepty“

Skúste počítať v duchu práve počas sexu, sústredíte sa na niečo iné a oddialite nutkanie odbaviť sa. Alebo myslite na niečo assexuálne – na maslový chleba s rajčinou napríklad.

💡 Gély na znecitlivenie

Účinné riešenie fungujúce krátkodobo. Gély či spreje nanesiete na penis tesne pred pohlavným stykom a zamerajte sa na najcitlivejšie oblasti – spodnú časť penisu, uzdičku a žaluď. Pred každým stykom však musíte tento rituál znova a znova zopakovať.

💡 Kondómy

Určite pomôže aj klasický kondóm, ktorý váš penis v istej miere dokáže znecitlivieť. No existujú aj špeciálne kondómy, ktoré priamo obsahujú látky s anestetickými účinkami. Pri trení tak nedochádza k predčasnému orgazmu. Sú tenké, no i tak necítite teplo vagíny a citlivosť penisu sa znižuje.

💡 Kegelove cviky

Pôvodne určené na nepríjemnú inkontinenciu. Čoskoro sa však zistilo, že cvičenie má prínos ku kontrole nad vlastnou ejakuláciou. Cvičenie je jednoduché a je ho možné praktikovať doslova kdekoľvek.

💊 Zerex Extralog na podporu oddialenia ejakulácie

Môžete siahnuť po niektorej z tabletiek bez predpisu ako je mnou samým vyskúšaný Zerex Extralong. Užívajte ho dlhodobo, účinky sa síce môžu prejaviť už do pár dní, ale najlepšie zaberajú po niekoľkých týždňoch. Užívaním Zerexu Extralong môžete predĺžiť sex až o 30 minút, zlepšíte si svoju sexuálnu výkonnosť a zvýšite chuť na sex.

Zerex Extralong na oddialenie ejakulácie

Chcem oddialiť ejakuláciu

💡 TIP: Zaujíma vás Zerex Extralong na oddialenie ejakulácie? Chcem vedieť viac…

Kategórie: Predčasná ejakulácia. Značky: Ejakulácia, Masturbácia, a Sexuálne problémy mužov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *