Priligy - skúsenosti, cena

Priligy – ako účinkuje prvý oficiálny liek na predčasnú ejakuláciu

Priligy, prvý oficiálny liek na predčasnú ejakuláciu na báze dapoxetínu. Jeho účinky sú klinicky overené a jeho užívanie predlžuje čas do ejakulácie. Svoje vyvrcholenie tak máte pod kontrolou. Ako vlastne funguje? Aké sú jeho účinky a možné nežiadúce prejavy? V mojej recenzii sa dozviete aj to, aké je jeho dávkovanie a v akom balení a cene je dostupný na Slovensku. V diskusii pod recenziou len privítam, ak sa podelíte so skúsenosťami s týmto liekom, pretože informácií od užívateľov je stále málo aj preto, že Priligy je na našom trhu pomerne krátky čas (od roku 2014).

Zloženie

Priligy ako liek na jednu zo sexuálnych dysfunkcií – predčasnú ejakuláciu, obsahuje účinnú látku dapoxetín. Táto látka je vlastne inhibítor spätného odchytu serotonínu (antidepresívum typu SSRI). Účinok je spôsobený špecifickým blokovaním určitých receptorov, to znamená, že muž oveľa menej vníma podnety, ktoré vedú k predčasnej ejakulácii.

Liek Priligy môže obsahovať 30 alebo 60 mg dapoxetínu.

Obsah tabletky ešte tvorí: monohydrát laktózy, mikrokryštalická celulóza, sodná soľ kroskarmelózy, koloidný bezvodný oxid kremičitý, magnéziumstearát.

V obale tabletky nájdeme: monohydrát laktózy, hypromelózu, oxid titaničitý, triacetín, čierny oxid železitý (E172), žltý oxid železitý (E172).

Účinky

Priligy, respektíve jeho účinná látka dapoxetín, výrazne zlepšuje kontrolu nad vlastnou ejakuláciou i stres s ňou súvisiaci. Ako som už spomínal vyššie je to antidepresívum typu SSRI a práve nízka hladina serotonínu je spájaná s predčasnou ejakuláciou. Dapoxetín teda inhibuje spätné vychytávanie serotonínu v mozgu aby sa jeho úroveň zvýšila. Okrem dapoxetínu existujú aj iné formy SSRI ale Priligy sa od nich líši tým, že je telom lepšie absorbovaný a aj následne eliminovaný omnoho rýchlejšie. To znamená, že je organizmom dobre znášaný a zlepšuje faktory, ktoré môžu spôsobovať predčasnú ejakuláciu (úzkosť, vzťahové problémy a podobne).

Možné nežiadúce účinky

Medzi najčastejšie nežiadúce vedľajšie učinky užívania Priligy patrí:

 • nauzea – nutkanie dáviť (zvýšená tvorba slín, odpor k jedlu, mdloby)
 • nazofaryngitída – zápal nosohltana
 • bolesť hlavy
 • závraty
 • hnačka
 • ospalosť
 • nespavosť
 • únava
 • sucho v ústach
 • chrípka
 • úzkosť

Náhle prerušenie liečby antidepresívami typu SSRI (aj Priligy) po dobu 5 až 8 dní môže byť spojené so vznikom abstinenčných príznakov s nasledujúcimi symptómami: závraty, nespavosť, nervozita, nauzea, agitovanosť (chorobný nepokoj).

Súčasným podávaním sildenafilu (Viagra) a tadalafilu (Cialis) nedochádza ku klinicky významným interakciám s dapoxetínom.

Ak ste alergický na dapoxetín, Priligy rozhodne neužívajte – hrozí vám prudká alergická reakcia. Tiež ho neužívajte ak máte predpísané iné lieky na depresiu (inhibítory monoaminooxidázy), ak užívate tiorizadín na liečbu schizofrénie, lieky na bipolárnu poruchu s obsahom lítia, prípravky s obsahom výťažku rastliny Ľubovník bodkovaný, lieky na migrénu, na liečbu niektorých infekcií, HIV či plesňových infekcií.

Jednoducho, užívanie lieku konzultujte so svojim lekárom, ktorý vám jasne povie kedy a či vôbec môžete Priligy užívať.

Dávkovanie a užívanie

Odporučená dávka je jedna tabletka 1 až 3 hodiny pred sexom. Liečba dapoxetínom nemá byť zahájená dávkou 60 mg. Túto dávku môžete užiť (po konzultácii s lekárom samozrejme) pokiaľ počiatočná dávka 30 mg nedosahuje požadované účinky. Priligy nie je určený pre pravidelné každodenné užívanie a nesmie sa užívať častejšie ako raz za 24 hodín.

Priligy účinkuje približne po dobu 6 hodín po užití, ale je celkom možné, že jeho účinok bude doznievať ešte ďalších pár hodín (6 až 8), hoci v nižšej intenzite.

Tabletky užívajte celé a zapite ich dostatočným množstvom tekutiny. Môžete ich užívať nalačno, ale aj s jedlom. Jeho kombinácia s alkoholom sa neodporúča.

Liečba dapoxetínom nie je spojená so zmenami v rámci orgazmických funkcií alebo sexuálnej túžby a nemá žiaden vplyv na úzkosť alebo depresiu.

TIP: Súhrn charakteristických vlastností lieku nájdete tu, príbalový leták nájdete tu.

Cena a dostupné balenia

Priligy je liek a patrí medzi antidepresíva. Čiže ho nezoženiete bez lekárskeho predpisu. V prípade problémov navštívte lekára špecialistu – urológa, ten vám v prípade potreby tento liek môže predpísať. Liek nie je hradený zdravotnými poisťovňami, hradí si ho sám pacient.

Na výber máte dve možnosti. Balenie s tabletami s obsahom dapoxetínu 30 mg, alebo s obsahom 60 mg dapoxetínu.

 • cena jednej 30 mg tabletky je približne 7 €
 • cena 60 mg tabletky približne 9 €

Cena závisí pravdaže hlavne od lekárne, v ktorej nakupujete a tiež od množstva tabliet v balení. Tabletky sa predávajú v balení po 1, 2, 3 alebo 6 kusov.

Na Slovensku je Priligy jediným liekom na báze dapoxetínu. Jeho generiká (napríklad Dapoxy 60, Prejac a ďalšie), s ktorých predajom sa môžete stretnúť na rôznych pochybných stránkach, u nás nie je povolený! Osobne by som kúpu akéhokoľvek lieku bez konzultácie s lekárom a z neznámeho zdroja neodporúčal. Riskujete tým vážne zdravotné problémy.

Čo od Priligy očakávať

Priligy bol uvedený na celosvetový trh v roku 2009 a je schválený vo viac ako 50 krajinách (Švédsko, Fínsko, Rakúsko, Nemecko, atď.). Je to liek, ktorý má schopnosť predĺžiť obdobie medzi vzrušením a dosiahnutím orgazmu. Uvedomme si ale, že Priligy nelieči príčinu ale iba dôsledok problému zvaného predčasná ejakulácia. Pokiaľ však hľadáte rýchle a efektívne riešenie, tak Priligy možno len odporúčať, pretože skutočne účinkuje.

VEDELI STE, ŽE…

Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu existuje voľnopredajný prípravok na predĺženie trvania sexu a oddialenie ejakulácie? ? Sú to tabletky Zerex Extralong, s pestrým zložením a výbornými účinkami. Mám ho osobne odskúšaný, dokáže oddialiť vyvrcholenie o 10-15 minút! Odporúčam skúsiť!

Chcem voľnopredajný Zerex Extralong

💡 Prečítajte si moje skúsenosti so Zerexom Extralong.

Kategórie: Lieky na oddialenie ejakulácie. Značky: Ejakulácia, Lieky, a Tabletky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *