Superzdravá palma Saw palmetto (Serenoa plazivá) a jej účinky na prostatu a zdravie

Superzdravá palma Saw palmetto (Serenoa plazivá) a jej účinky na prostatu a zdravie

Saw Palmetto pochádza z Ameriky, kde je obľúbeným prostriedkom využívaným hlavne pri problémoch s prostatou. Je to vlastne výťažok z rastliny zvanej Serenoa plazivá, ktorú nájdeme na pobreží južných štátov USA. Napríklad na takej Floride je odhadovaných minimálne jeden milión akrov, kde rastú tieto malé divorastúce palmy. Je to jedna z najpoužívanejších zložiek u doplnkov stravy vôbec. Okrem silných afrodiziakálnych vlastností sa dokonca využíva aj proti vypadávaniu vlasov. Kde ho môžeme u nás kúpiť a v akej cene, sa dozviete ak budete čítať ďalej.

Botanické okienko

Saw palmetto alebo Serenoa plazivá (Serenoa repens) je malá palma, ktorá má tmavé, červeno-čierne plody v podobe bobulí. Hojne sa vyskytuje najmä na pobreží atlantického oceánu v USA. Má široké vejárovité listy. Kvitne od decembra do marca a plody nasadzuje od apríla do októbra. Je veľmi odolná voči ohňu. Z plodov, ktorých je na rastline zhruba 200 až 400, sa vyrába šťava.

Anglický názov „saw palmetto“ doslova znamená pílovitá palmička, svoje označenie dostala podľa ostnatých stopiek s pílkovitými zúbkami na úpone každého listu. Pre výrobu extraktu sa používajú sušené bobule. Následne sa zmrazia a jemne rozomelú, aby aktívne zložky v plode boli uchránené pred teplom pri spracovaní. Palma sa v pohode dožíva aj 700 rokov, je takmer nezničiteľná, pretože je odolná voči ohňu, suchu i hmyzu.

Niečo málo z histórie

Už dávno pred Kolumbom americkí indiáni jedli listy tejto malej palmy a tak asi ani netušili čo sú to problémy s prostatou. Americký botanik John Lloyd si všimol, že zvieratá, ktoré konzumovali bobule tejto rastliny vyzerajú zdravšie a sú sexuálne aktívnejšie. Prvé použitie v rámci medicíny sa môže datovať približne k roku 1897, kedy American Journal of Pharmacy publikoval článok o pozitívnych účinkoch po konzumovaní plodov Saw palmetta. Čaj z bobulí sa bežne používal začiatkom dvadsiateho storočia pri liečbe zväčšenej prostaty a infekciách močového traktu. U mužov sa používal aj na zlepšenie produkcie spermií a zvyšovanie libida.

Saw palmetto (Serenoa plazivá) má pôvod v juhovýchodnej časti servernej ameriky

Saw palmetto (Serenoa plazivá) má pôvod v juhovýchodnej časti servernej ameriky

Na čo všetko sa hodí

 • tradične sa plody používali k liečbe chorôb spojených so štítnou žľazou a metabolizmom
 • je vhodná aj na zlepšenie chuti do jedla a pozitívne vplýva na trávenie
 • má zložky, ktoré pôsobia aj pri liečbe dýchacieho ústrojenstva, napríklad bronchitídy
 • dokáže potláčať bolesť a má protizápalové účinky
 • hlavnou úlohou je priaznivý účinok na prostatu – hlavne pri benígnej hyperplazii
 • používa sa pri problémoch s vypadávaním vlasov
 • zlepšuje celkový zdravotný stav človeka
 • pôsobí aj ako diuretikum a antiseptikum
 • jeho užívaním sa očisťujú rôzne orgány, napríklad pečeň a hrubé črevo
Saw Palmetto / Serenoa plazivá - účinky

Stáročiami overené účinky plazivej americkej palmy Saw Palmetto

♀ Saw Palmetto a účinky na ženy

Saw palmetto má tiež  veľmi prospešné účinky aj na ženy . Spomeniem napríklad oslabenie nepríjemných prejavov pri menštruácii či priaznivý vplyv pri liečbe zápalu močových ciest. Pravidelné užívanie stabilizuje hladinu hormónov v tele ženy. Znižuje tvorbu nežiadúceho ochlpenia a užívanie zmierňuje vypadávanie vlasov. Priaznivo pôsobí aj pri akné.

🔝 Môj TIP pre ženy – prípravok Super prsia + štíhla línia

Super prsia + štíhla línia

Super prsia + štíhla línia

Ženy si pochvaľujú najmä to, že Saw palmetto zlepšuje priepustnosť mliečnych žliaz v prsiach. Je dokonca hlavnou súčasťou zaujímavého prípravku Super prsia pre zväčšenie a spevnenie prsníkov prirodzenou cestou. Doplnok stravy Super PRSIA + štíhla línia je bezpečná a prirodzená cesta ku zväčšeniu a spevneniu pŕs bez nebezpečenstva, ktoré so sebou prinášajú plastické operácie.

💶 cena → 19,90 € (v overenom eshope SuperPrsia.sk)

Pozrieť v eshope

♂ Saw palmetto a jeho účinky na erekciu

Saw palmetto býva často brané aj ako afrodiziakum, pretože vplýva na schopnosť dosiahnuť orgazmus. Zlepšuje sexuálny výkon muža a podnecuje v ňom väčšiu túžbu. V kombinácii s inými zložkami sa často používa k výrobe rôznych doplnkov na zlepšenie erekcie.

Čo všetko obsahuje

Výťažok z bobúľ obsahuje voľné aj esterifikované mastné kyseliny a steroly, ktoré majú priaznivý účinok na zväčšenú prostatu. Hlavné kyseliny sú:

 • kyselina kaprylová
 • kyselina lauriková
 • kyselina palmitová a olejová a ich estery
 • hlavným fytosterolom je ß-sitosterol

Predaj u nás a jeho cena

Saw Palmetto u nás zoženiete v rôznej forme. Sú to napríklad tablety, kapsuly, sušené alebo tekuté extrakty či prášky. Je súčasťou mnohých doplnkov výživy. U nás najznámejší je určite Prostenal Forte, ktorý pomáha pri problémoch s prostatou. Kúpite ho napr. v obľúbenej internetovej lekárni Lieky24. Cena sa pohybuje okolo 16 €.

Tekutý extrakt (kvapky) odporúčam aj vo forme prípravku Prostis, ktorý zakúpite v mojom obľúbenom eshope s bylinkami Bohatstvo-prirody.sk, 50 ml balenie vás bude stáť zhruba 15 €. U mužov zmierňuje symptómy spojené so zdurením prostaty – problémy s močením, neschopnosť dosiahnuť erekciu. Efekt je viditeľný už po štyroch týždňoch a odporúčam ho všetkým mužom od stredného veku.

🔝 Môj TIP pre mužov – Čisté Saw Palmetto kapsule 320mg

Saw palmetto 320mg

Tablety s čístým obsahom Saw palmetto 320mg na prostatu

Čistý extrakt Saw Palmetto 320 mg, v podobe balenia so 100 kapsulami, je vhodný  na zníženie frekvencie nočného močenia a zlepšovanie prúdu moču . Má pozitívny vplyv na pánsku prostatu, hlavne u pánov po 40tke. Ako bonus pôsobí proti vypadávaniu vlasov. Prípravok je vhodný na nezhubné zväčšenie prostaty, zápal prostaty, padanie vlasov (aj u žien) a mužskú plešatosť.

 

💶 cena → 21,90 € (v overenom eshope Zdravá medicína)
💊 dávkovanie  1 kapsula denne (balenie vydrží 100 dní)

Chcem kvalitné Saw palmetto

Prípravky na podporu erekcie s obsahom Saw Palmetto

prípravokobsah v 1 tableterecenziaoverený obchod
1.  eJoy ✅ víťaz testu  130 mg ✅  recenzia ✅  chcem kúpiť ✅ 
2. Vimax80 mgrecenziachcem kúpiť

Zhrnutie a upozornenie na záver

Z mojich skúseností veľmi dobre viem, že účinok takýchto prípravkov na ľudský organizmus je veľmi osobitý. Na každého jednoducho zaberá inak – u niekoho viac, u niekoho menej. Odporúčam obrniť sa aspoň malou dávkou trpezlivosti pri skúšaní a nájdení toho pravého prípravku, ktorý bude zaberať práve u vás. Saw Palmetto ako čistá forma – sušená a tekutá má skôr nepriamy vplyv na erekciu. V kombinácii s ďalšími účinnými látkami však môže tvoriť naozaj „výbušnú zmes“ po ktorej budete vo svojej spálni kráľom! Odporúčam hlavne čisté Saw Palmetto 320 mg. Ak vám ide o zlepšenie erekcie, určite si pozrite prípravok eJoy, ktorý je v súčasnej dobe mimoriadne populárny a vyhráva všetky testy.

Neodporúčam Saw palmetto užívať deťom a tehotným a dojčiacim ženám. To isté platí aj pre ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu, rastlina má totiž určitý vplyv na hladinu hormónov v tele a v individuálnych prípadoch môžu nastať komplikácie. Tiež ľudia s problémami s pečeňou alebo zažívaním, prípadne s kardiovaskulárnymi ochoreniami by mali užívanie niektorých druhov prípravkov (najmä na erekciu) konzultovať s lekárom.

Kategórie: Výživové doplnky na prostatu a Zväčšená prostata. Značky: Prostata a Sexuálne problémy mužov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *