Kegelove cviky - skúsenosti

Kegelove cviky ako pomoc pri predčasnej ejakulácii a erektilnej dysfunkcii

Pod pojmom Kegelove cviky si môžeme predstaviť súbor cvikov pre svaly panvového dna. Sú nazvané po americkom gynekológovi Arnoldovi Kegelovi, ktorý ich prvýkrát oficiálne predstavil už v roku 1948. O čo vlastne ide pri týchto cvikoch? Viete, že pôvodne mali pomáhať hlavne ženám proti samovoľnému úniku moču? A dokážu Kegelove cviky pomôcť mužom s ich problémami s erekciou? Prečítajte si, ako ich treba správne precvičovať a ako som sa s nimi popasoval aj ja sám.

O čo vlastne ide pri Kegelových cvikoch

Kegelove cviky sa zameriavajú na oblasť panvového dna. Je to oblasť s komplexom svalov, ktoré sa starajú o spodnú časť brušnej dutiny, močové ústrojenstvo a pohlavné orgány. Väčšinu týchto svalov používame nevedome a ovládame ich len pri určitých príležitostiach. Ide najmä o vylučovanie a sex. Takže zaťažované sú iba občas a to môže byť problém. Problémy môžu vzniknúť aj vtedy ak máte sedavé zamestanie, zvyknete sa prejedať či sa nevhodne obliekate. Ľahko sa tak môže stať, že niektoré svaly panvového dna sa uvoľnia a prestanú plniť svoju funkciu. Najnepríjemnejšie sú tie poruchy, ktoré spôsobujú nedostatočné uzatváranie močových ciest a únik moču.

Pre koho sú určené

Pôvodne boli určené iba ženám s problémom úniku moču či na úpravu menších anatomických odchýlok ženských pohlavných orgánov vzniknutých po pôrode. Až neskôr sa prišlo na to, že dokážu pozitívne vplývať aj na zdravý sexuálny život muža. Tieto cviky môže precvičovať naozaj každý a to bez rozdielu veku, váhy či výšky.

Ako pomáhajú mužom

Kegelove cviky vám môžu napomôcť pri problémoch s erektilnou dysfunkciou a predčasnou ejakuláciou. Ako?

 • dokážu lepšie rozprúdiť krv v penise, čím vydrží byť dlhšie stoporený
 • pri nedostatočnej erekcii podporujú vzpriamenie penisu, je takto tvrdší
 • zlepšená kondícia svalov má okrem iného aj pozitívny vplyv na prostatu
 • muž, ktorý cvičí Kegelove cviky lepšie ovláda svoj penis a dokáže tak predĺžiť pohlavný styk
 • vďaka týmto cvikom muž dokáže efektne predchádzať predčasnej ejakulácii

O stave vašich svalov panvového dna sa môžete ľahko presvedčiť aj sami. Skúste pri močení vedome prerušiť prúd moču. Ak to ide bez problémov, výborne. Ak nie, je najvyšší čas s Kegelovými cvikmi začať!

Princíp cvičenia

Cviky na posilnenie panvového dnaPredtým ako začnete s cvikmi je potrebné najprv vedieť, o ktoré svaly vlastne ide. Ako ich rozpoznať? Skúste to takto:

 • stiahnite zvieracie svaly tak akoby ste sa chceli vymočiť
 • ak ste to urobili správne, mali by ste pod panvou ucítiť pohyb svalstva akoby smerom dolu
 • žiadne iné svaly sa nesmú pri tom sťahovať (ani brušné, ani sedacie, ani stehenné)

Je to ono? Môžete začať cvičiť:

 • sťahujte tieto svaly ako najviac viete a zopakujte to aspoň 10 x
 • so stiahnutými svalmi vydržte aspoň 6 až 8 sekúnd
 • cviky opakujte aspoň trikrát za deň
 • nezabúdajte pri tom na správne dýchanie, v žiadnom prípade nezadržiavajte pri cvičení dych

Kegelove cviky – video, pozrite sa ako na to

Určite bude lepšie raz sa pozrieť ako stokrát čítať. Na tomto videu je podrobne znázornené ako sa majú Kegelove cviky vykonávať správne.

Na videu je ukážka cvikov na posilnenie panvového dna.

pozrite si tiež

Moje skúsenosti s Kegelovými cvikmi

Pred pár rokmi som sa rozhodol, že s Kegelovými cvikmi začnem i ja. Niežeby som mal problém s inkontinenciou, to naozaj nie. Chcel som, aby sa môj sexuálny život posunul na inú úroveň. Vyššiu. Na začiatok spomeniem, že nič netreba na úvod preháňať. Veľké nárazové zaťaženie svalov panvového dna nie je totiž práve najrozumnejší spôsob.

 • prvé dva týždne som robil Kegelove cviky iba každý druhý deň a najviac 1x denne po 50
 • následne som to zvýšil na 2 x denne po 50 (celkovo 100) ale stále iba každý druhý deň
 • vo štvrtom týždni som sa dostal do fázy, kedy som cvičil každý druhý deň už 3 x denne po 50 (celkovo 150)
 • v druhom mesiaci som sa snažil cvičiť aspoň 5 x do týždňa
 • v treťom mesiaci som už cvičil bez problémov každý deň a nemal som žiaden problém stiahnuť svaly aj na viac ako 10 sekúnd

Osobne si myslím, že cvičenie týchto svalov mi prospelo. Je to totiž dobré preventívne opatrenie pred tým ako sa problémy s erekciou stanú skutočnosťou.

Na záver pár rád a odporúčaní

Kegelovými cvikmi nemáte čo pokaziť. Sú dôležitou súčasťou prevencie a pomyselným jazýčkom na váhe v prospech trvalej a pevnej erekcie. Ak sa rozhodnete začať cvičiť z akéhokoľvek dôvodu začnite len zľahka. Podobne ako som začínal ja. Postupne zvyšujte dávky. Je pravda, že tieto cviky môžete precvičovať nenápadne doslova kdekoľvek. Ja vám však odporúčam nájsť si na toto cvičenie pokojné miesto bez nejakých rozptyľujúcich faktorov.

Pre svoje sexuálne zdravie však môžete spraviť viac. Okrem Kegelových cvikov vhodne doplňte svoju stravu o overené doplnky s prírodným zložením, ktoré vašu erekciu podporia naozaj dlhodobo. Ak hľadáte účinné riešenie na problémy s vašou erekciou, so znížením chuti na sex či slabým výkonom v posteli, z vlastnej skúsenosti odporúčam overený eJoy, Zerex.

♂ TIP pre muža: prípravok eJoy

eJoy - erekcia na dosah za dobrú cenuPre podporu a zlepšenie erekcie oddialenie ejakulácie odporúčam tabletky eJoy. Tvrdá erekcia a oddialenie ejakulácie pomôže samozrejme aj vašej partnerke dosiahnuť lepší orgazmus.

 • voľnopredajný prípravok eJoy na podporu tvrdej erekcie
 • zvyšuje kvalitu ejakulátu
 • pomáha zvyšovať chuť na sex a podporuje libido
 • prispieva k predĺženiu pohlavného styku
 • pozitívne pôsobí na prostatu
 • ideálny pre mladších aj starších mužov

⭐️ Overené riešenie, ktoré sám dlhodobo využívam.

Chcem vedieť viac o eJoy

💡 TIP: Prečítajte si aj moje skúsenosti s tabletkami eJoy.

Ďalšie možnosti

 • ✅ Zerex – obľúbené, známe a populárne tablety na podporu erekcie, oddialenie ejakulácie aj dlhodobé užívanie, taktiež pomáhajú zvýšiť hladinu testosterónu v tele
Kategórie: Kegelove cviky. Značky: Cviky, Erekcia, a Potencia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *